Гіперпігментації – захворювання, пов’язані з надмірним відкладенням пігменту в шкірі. Певний колір шкіри формується в результаті наявності різної кількості п'яти видів пігментів, основним з яких є меланін. Залежно від кількості, він надає шкірі різних відтінків бронзового кольору і виробляється особливими клітинами – меланоцитами, які розташовані в епідермісі. Меланін захищає шкіру від патологічної дії ультрафіолетових променів. Проте процес його синтезу перебуває під контролем нервової та гуморальної систем, які пов'язують воєдино всі елементи людського організму. Відхилення від норми в одному органі спричиняють за собою відповідні реакції в іншому.
Причини гіперпігментації різноманітні. Вона може бути зумовлена порушенням функції залоз внутрішньої секреції (надниркових і статевих залоз), вагітністю, захворюванням печінки і жовчних шляхів, порушенням вітамінного балансу в організмі (особливо аскорбінової кислоти), тривалою інтоксикацією при різних хронічних інфекціях (туберкульоз, малярія, глистяні інвазії), порушенням обміну речовин, прийомом деяких ліків, використанням косметичних засобів, парфумів, есенцій, туалетного мила. Існує і генетично детермінована схильність до утворення пігментних плям. Деякі фахівці відводять певну роль зміні психічного стану людини унаслідок стресових ситуацій.
У центрі дермато-естетичної медицини «Панацея» для видалення пігментації використовують найкращу мультифункціональну платформу – Nordlys (із вузькоспектровим IPL (PR 530 і VL 555), що має кілька аплікаторів з різними світлофільтрами, завдяки яким можна видаляти гіперпігментацію і будь-які судинні патології на будь-якій глибині.
Тривалість процедури – 5-30 хв. Анестезія при цьому не обов’язкова. Курс – в середньому одна-п’ять процедур з тривалістю ефекту від одного року. Період реабілітації – відсутній або один-три дні, залежно від параметрів процедури.
Протипоказання:
- дерматологічні захворювання (псоріаз, вітіліго, кропив’янка, піодермії, герпес);
- злоякісні новоутворення (лазерний вплив може прискорити їх ріст);
- захворювання крові (імунодефіцит, анемія, авітаміноз, гемофілія, лейкоз);
- цукровий діабет;
- важкі форми серцево-судинних захворювань (гіпертонія, ішемія, аритмія, варикозне розширення вен, тромбофлебіт);
- схильність до утворення келоїдних рубців;
- період вагітності та лактації;
- алергічні реакції на світло.
Перед проведенням процедури за чотири тижні рекомендовано не засмагати. Напередодні – потрібно перестати використовувати креми.
Порядок проведення процедури:
- обличчя ретельно очищують;
- при низькому больовому порозі на шкіру наносять анальгезуючий засіб;
- перед процедурою на шкіру наносять спеціальний світлопровідний гель для кращого проникнення світлової енергії в дерму;
- косметолог вибирає потрібну довжину променя та починає поетапно впливати на проблемні ділянки;
- прогріті ділянки обробляють пом’якшувальними засобами для мінімізації подразнення;
- під час виконання процедури пацієнт може відчувати легкий дискомфорт;
- у більшості випадків клієнтам призначають 1-5 процедур залежно від стану шкіри.
Рекомендації лікаря:
- у перші години після процедури може відчуватися легке печіння та поколювання, іноді спостерігають невеликий набряк і почервоніння, які зазвичай минають самостійно;
- на другу добу після сеансу рекомендують почати змащувати обличчя кремом або маззю на основі декспантенолу (Пантенол і Бепантен), щоб запобігти появі свербежу, подразнення та почервоніння;
- на три дні варто відмовитися від відвідування басейну, сауни та солярію;
- заборонено робити компреси, пілінги, очищати шкіру скрабами;
- не рекомендований прийом антикоагулянтів;
- протягом місяця після останнього сеансу необхідно наносити на шкіру зволожувальний крем, який допоможе закріпити отриманий ефект та перед виходом на вулицю потрібно змащувати шкірний покрив сонцезахисним кремом. Це пов’язано з тим, що після лазерного впливу шкіра стає більш чутливою до УФ-променів і сильніше від них страждає.
Одразу після сеансу лазеротерапії пігментні плями можуть набути більш темного відтінку, можуть з'явитися кірочки, але це не повинно насторожувати. Через 10-15 днів після проведення лазерного видалення пігментації ці прояви пройдуть, і шкіра набуде нормального відтінку. Лікування лазером пігментацій шкіри доцільно проводити в осінньо-зимовий період. Стійких позитивних результатів зазвичай вдається досягнути на третьому сеансі (залежно від типу процедури). Нерідко для досягнення стійкого ефекту лазерне видалення пігментацій рекомендують проводити з різними пілінгами та біоревіталізацією шкіри.
Чекаємо Вас в центрі дермато-естетичної медицини "Панацея":
Vodafone: +38 066 500 0707
Київстар: +38 068 500 0707
Lifecell: +38 073 500 0707
Рекомендуємо для ознайомлення також такі наші послуги: