Більшість косметологічних чи діагностичних процедур (лазерних, ін’єкційних, видалень, біопсії та ін.) спричинюють певний дискомфорт через відчуття пацієнтами помірного тепла, поколювання чи сильного болю. При інвазійному втручанні біль може ставати інтенсивним, що вимагає застосування анестетиків, анальгетиків і транквілізаторів.
Місцевого знечулення. У центрі дермато-естетичної медицини «Панацея» виконують наступні види місцевого знечулення:
- аплікаційне (шляхом накладання анестетика під оклюзію);
- ін’єкційне (підшкірне введення анестетика);
- охолодження епідермісу, що дає змогу захистити шкіру від термічного ушкодження, особливо при використанні випромінювання з високою щільністю енергії для опромінення внутрішньошкірних мішеней, що особливо важливо для осіб з темною шкірою (лазерні процедури). Охолоджувати шкіру можна до, під час чи після процедури.
У більшості випадків місцеві анестетики з лідокаїном та прилокаїном, чи гелю з тетракаїном дають змогу практично повністю усунути дискомфорт.
Внутрішньовенні ін'єкції. У нашому закладі внутрішньовенні ін'єкції виконуються за допомогою голки (оскільки в більшості випадків ін’єкції є одноразовими), а при необхідності – через катетер, який вводиться у порожнисту вену.
Протипокази: не слід пунктувати вену в ділянці, яка уражена інфекцією або опіком.
Ускладнення: флебіт, гематома, інфікування, позасудинне введення лікувального препарату.
Забезпечення: рукавички, серветки, дезінфікуючий засіб, джгут (пов’язка), голка (зазвичай, 0,9 мм (20 G)), шприц.
Місце ін’єкції: у дорослих, зазвичай, на передпліччі, тильній стороні кисті, рідше – на тильній поверхні стопи.
- Виберіть відповідну поверхневу вену.
- Накладіть (частіше, на передпліччя) джгут, щоб наповнити вени кров’ю. Виявлення та пункцію вени можна полегшити шляхом зігрівання кінцівки та масажу (поплескування) місця ін’єкції. Натягніть шкіру, потягуючи її великим пальцем або пальцями однієї руки нижче місця ін’єкції; можна також попросити пацієнта про кількаразове затискання руки в кулак та її розслаблення.
- Обробіть та дезінфікуйте місце ін’єкції серветкою, що змочена дезінфікуючим засобом.
- Натягніть шкіру, потягуючи її великим пальцем або пальцями однієї руки нижче місця ін’єкції. Вводьте голку (сполучену зі шприцом) під кутом ≈30º до шкіри, підтягуючи поршень шприца (аспіруючи).
- Після появи крові у шприці, слід негайно звільнити джгут і ввести (зазвичай, повільно) лікувальний препарат або взяти кров, після чого видаліть голку.
- Місце пункції слід стиснути, щоб зупинити кровотечу; накладіть невелику пов’язку або наклейте пластир.
У центрі дермато-естетичної медицини «Панацея» часто внутрішньовенні ін'єкції проводять для взяття крові для плазмотерапії.