Видалення новоутворення на шкірі


Існує декілька способів видалення папілом, бородавок, родимок та інших новоутворень:

Електрокоагуляція

Електрокоагуляцію (ЕК) проводять високочастотним змінним струмом, що характеризується високою піковою та відносно низькою середньою потужністю. ЕК застосовують частіше для екстирпації пухлин із доброякісним перебігом (фіброми на ніжці, папіломи, телеангіектазії, гемангіоми, м'які судинні пухлини типу піогенної гранулеми, бородавки, себорейні кератоми, кісти та невуси), вибіркової деструкції кровоносних судин, волосся, нігтьової матриці, для гемостазу. Ефект гемостазу під час проведення ЕК виникає завдяки високій температурі, котра поширюючись вздовж стінки судини, призводить до утворення мікротромбів та коагуляції білків, що «закупорюють» судину.

Правила виконання електрохірургічної операції:

  • при виконанні процедури слід працювати виклично в гумових рукавицях, інакше є ризик отримати опік;
  • для проведення якісної електросекції активний електрод встановлюють під прямим кутом до тканини;
  • робочий електрод повинен завжди бути чистим;
  • слід періодично використовувати злегка притуплений наконечник, щоб уникнути ушкодження нижче розташованих тканин;
  • вогненебезпечні матеріали, такі як спирт та змочені в ньому серветки, категорично заборонено використовувати при виконанні будь-яких електрохірургічних операцій та каутеризації;
  • абсолютним протипоказанням до електрохірургічного втручання є наявність у пацієнта кардіостимулятора.

ЕК новоутворень шкіри із доброякісним перебігом виконують відносно швидко (10 - 20 с) та поверхнево. Об’ємні рецидивуючі бородавки на підошвах і долонях тим не менше часто вимагають тривалішої дії (1 хв). Дрібні, діаметром до 5 мм, бородавки видаляють за один раз. Операційне поле обробляють антисептиком і проводять місцеву анестезію 1-2% розчином лідокаїну. Утвори більшого розміру слід видаляти пошарово, чергуючи ЕК з видаленням обвуглених країв рани. Утворення булли (пухиря) в основі бородавки є ознакою якісно проведеної ЕК.

Кріотерапія

Кріотерапія – метод дії на шкіру низькотемпературних агентів (кріогенів), що дають змогу знизити температуру шкіри, зумовлюючи тимчасовий спазм судин з подальшим їх розширенням, а також зменшити запальну реакцію. Кріотерапія не руйнує тканини, а, навпаки, стимулює їх функціональну активність, тому широко використовується при лікуванні багатьох дерматозів.

Найбільш універсальним кріогеном є рідкий азот (-196°С), яким у центрі дермато-естетичної медицини «Панацея» проводять кріодеструкцію та кріотерапію. Його застосовують короткочасно (5-10 с), як анестетик, при видаленні дрібних папілом, кератом, бородавок і при механічній дермабразії. Рідкий азот використовують для проведення кріодеструкції (кріохірургії) пухлин із доброякісним перебігом та деяких із злоякісним перебігом. Механізм ушкодження тканин кріогеном пояснюється деструктивною дією на клітинні елементи та поверхневі судини внаслідок утворення кристалів льоду всередині судин і клітин. Під час танення в клітинах підвищується концентрація електролітів, що супроводжується повторною кристалізацією, це й пришвидшує їх руйнацію. Виникають мікроциркуляторні порушення у вигляді судинного стазу. Повторні цикли заморожування супроводжуються максимальною деструкцією клітин.

Способи впливу азоту:

  • заморожування розпиленням (метод відкритого спрею), коли кріоген у вигляді газоподібного струменя потрапляє на тканини та заморожує їх;
  • контактний вплив (метод зонду), при якому кріоген спочатку охолоджує металевий наконечник (зонд, відкритий та закритий конус), що, в свою чергу, здійснює заморожування тканини;
  • метод «очерету» передбачає використання змоченого рідким азотом тампону; для цього шматок вати накручують не дерев'яну паличку.

У центрі дермато-естетичної медицини «Панацея» кріодеструкція залежно від характеру маніпуляції, анатомічного розміщення та площі ураження патологічного вогнища здійснюється за допомогою кріодеструкторів Cryo Pro mini-CORTEX TECHNOLOGY, Denmark (Данія) та Freezpen 16 G (Німеччина).

Показання до кріотерапії:

  • доброякісні дерматози: акне, пласкі та ниткоподібні бородавки, варикозна хвороба, гіперплазія сальних залоз, гнійний гідраденіт, гніздова алопеція, дисемінований актинічний порокератоз, ЧПЛ, червоний вовчак, лентигіноз, сонячне лентиго, вузловате пруріго, розацеа, старіння шкіри, старечий свербіж;
  • новоутворення з доброякісним перебігом: аденоматоз, ангіолімфоїдна гіперплазія, ангіокератома Фордайса, аденома сальних залоз, ангіома, ангіокератома, дерматофіброма, хвороба Кірле, навколонігтьові, вульгарні, підошовні бородавки, венозні гемангіоми, гранульома на обличчі, келоїдні рубці, кільцеподібна гранулема, гострокінцеві папіломи, контагіозний молюск, ксантоми, долонні порокератоми, лімфангіома, лімфацитома, міксоїдні кісти, невуси, порокератоз Мібелі, себорейні кератоми, сирінгома, стеатоцистома множинна, тріхоепітеліома;
  • передракові новоутворення: актинічний хейліт, актинічні кератоми, лентиго малігнізоване, лейкоплакії, кератоакантома;
  • новоутворення зі злоякісним перебігом: актинічний кератоз з трансформацією у плоскоклітинний рак, атипова фібросаркома, БКР, хвороба Боуена, метастази меланоми (тільки як паліативне лікування), ПКР, саркома Капоші.

Слід зазначити, що в нашому закладі не здійснюється лікування новоутворень зі злоякісним перебігом та передракових станів!

Переваги впливу кріогенів:

  • можливість виконання процедур в амбулаторних умовах;
  • невисока вартість;
  • відсутність необхідності в загальній анестезії;
  • безпечність та простота виконання;
  • можливість виконання на будь-яких ділянках шкіри;
  • можливість застосування у вагітних і пацієнтів із панічним страхом перед оперативними втручаннями;
  • добрі косметичні результати.

Протипоказаннями до кріовпливу є холодова кропив'янка та кріоглобулінемія.


Радіохвильова хірургія

Радіохвильова хірургія – це атравматичний метод розрізу та коагуляції м'яких тканин за допомогою високочастотних хвиль, при якому з найтоншого дроту (хірургічного електроду) надходять високочастотні хвилі. Тканина чинить опір їх проникненню і при цьому виділяє теплоту, під впливом якої клітини, що перебувають на шляху хвилі, піддаються випаровуванню й тканини розходяться в різні боки. Оскільки коагуляція та розріз виконуються без руйнування тканини, то відсутня травма і загоєння відбувається без післяопераційного болю та шраму (рубця). Після радіохвильових хірургічних маніпуляцій не виникає таких неприємних післяопераційних наслідків як опік, що часто з’являються після застосуванняелектрокоагулятора, а це відповідно зумовлює швидке загоєння поверхні.

Видалення папілом на обличчі, шиї та інших ділянках тіла за допомогою апарату "Dr. Oppel ST-501" – найбільш ефективний, безболісний і безпечний радіохвильовий метод усунення утворень на шкірі, який застосовується в центрі дермато-естетичної медицини «Панацея». Апарат «Dr. Oppel ST-501» чинить стерилізаційну дію на шкіру, впливає винятково на ті клітини, які слід видалити, не залишаючи слідів і рубців. Радіохірургічне втручання дає змогу уникнути великої крововтрати, набряків і всіляких ускладнень. Процес загоєння і відновлення відбувається дуже швидко.

У нашому закладі вказаним методом видаляють найчастіше папіломи (доброякісного утворення на шкірі, що розвивається з плоского епітелію у вигляді бородавчастих потовщень на тоненькій ніжці рожевого або коричневого кольору з еластичною консистенцією та розміри папілом – від 1 до 8 мм), щоб запобігти їх травмуванню та інфікуванню, а в деяких випадках – з естетичних міркувань. При появі і розростанні папілом консультація дерматолога для вирішення питання про видалення є обов'язковою. Перш ніж приступити до видалення папілом, лікар-дерматолог уважно вивчає шкіру пацієнта. Якщо новоутворення виявляється папіломою, якщо вона не запалена і не травмована, фахівець починає процедуру її видалення.

Опис процедури:

  • Очищення шкіри хлоргексидином.
  • Перед маніпуляцією у разі потреби роблять місцеву анестезію (знеболювальну ін'єкцію).
  • Під час процедури виконують радіохвильовий розріз чи видалення за допомогою приладу «Dr. Oppel ST-501».
  • Спеціальною вольфрамовою ниткою – головним робочим елементом апарату – одним рухом швидко видаляють папіломи, бородавки, родимки, інше.
  • Триває процедура від 10 до 20 хв. Тривалість і характер видалення новоутворів шкіри залежить, здебільшого, від їх кількості та розміру.
  • Дезінфекція, накладання при необхідності швів чи пов’язки.

Рекомендації лікаря:

  • Слід попередити пацієнта, що після процедури видалення новоутворів може спостерігатися незначне почервоніння шкіри та її дефект на місці маніпуляції.
  • Протягом першої доби після процедури не наносити косметику.
  • Протягом кількох днів після процедури рекомендовано дезінфікувати шкіру спиртовмісними засобами.
  • Після видалення новоутворів як мінімум 7 днів не можна відвідувати солярій, сауну.
  • Слід уникати прямих сонячних променів, не користуватися скрабами.

Фахівці центру дермато-естетичної медицини «Панацея» рекомендують при появі новоутворів (папіломи, міліуми, бородавкт та інше) на шкірі не займатися самолікуванням, а звертатися за порадою до спеціаліста. Позбутися цієї проблеми за допомогою косметичних препаратів практично неможливо і небезпечно, а самі собою будь-які розростання на шкірі зазвичай не минають і за кілька років можуть зіпсувати її зовнішній вигляд шкіри (особливо при локалізації на обличчі). Вибір необхідного методу для видалення новоутворів шкіри клієнт чи пацієнт здійснює тільки після консультацій та за рекомендаціями лікаря.


Чекаємо Вас в центрі дермато-естетичної медицини "Панацея"

Vodafone: +38 066 500 0707
Київстар: +38 068 500 0707
Lifecell: +38 073 500 0707



Рекомендуємо для ознайомлення також такі наші послуги:


Дерматолог

Дерматоскопія


Ціни на видалення новоутворень

Тривалість Назва послуги Ціна
15 хв.Видалення доброякісного новоутворення (до 1 см²) радіохвильовим методом із знечуленням800 ₴
15 хв.Видалення доброякісного новоутворення (до 1 см²) електрокоагулятором із знечуленням 600 ₴
20 хв.Видалення доброякісного новоутворення (до 2 см²) радіохвильовим методом із знечуленням1000 ₴
20 хв.Видалення доброякісного новоутворення (до 2 см²) електрокоагулятором із знечуленням 700 ₴
30 хв.Видалення доброякісного новоутворення на складних анатомічних ділянках радіохвильовим методом із знечуленням1200 ₴
10 хв.Видалення вірусної папіломи за допомогою кріодеструктора200 ₴
20 хв.Видалення численних папілом (на площі 100 см²) кріодестркутором700 ₴
20 хв.Видалення контагіозного молюску кріодеструктором 1-5 елементів500 ₴
20 хв. Видалення контагіозного молюску кріодеструктором 5-10 елементів700 ₴
20 хв.Видалення контагіозного молюску кріодеструктором більше 10800 ₴
15 хв.Видалення кератоми кріодеструктором (1-5 елементів)450 ₴
30 хв.Видалення кератоми кріодеструктором (5-10 елементів)750 ₴
60 хв.Видалення кератоми кріодеструктором (більше 10 елементів)1100 ₴
5 хв.Видалення міліума рідким азотом або механічно50 ₴

Ми використовуємо файли cookie для персоналізації контенту та аналізу нашого трафіку.

Також, ми ділимось інформацією про ваше використання panaceya.com.ua з нашими рекламними партнерами і партнерами з аналітики.

Вони можуть поєднувати цю інформацію з іншими даними про вас, які вони зібрали під час вашого користування їх послугами.