Дерматокосметолог

Дерматологія – особлива галузь медицини, в арсеналі якої ефективні терапевтичні, апаратні та хірургічні методи лікування.

Обстеження пацієнта в центрі дермато-естетичної медицини «Панацея» проводять за загальним планом, проте воно має низку особливостей. При опитуванні пацієнта визначають час появи того чи іншого висипання, початкову картину розвитку захворювання, перебіг хвороби (ремісії, рецидиви), перенесені раніше інші захворювання, характер та умови праці пацієнта, умови життя, а також результати попереднього лікування. Зібравши анамнез та з’ясувавши скарги хворого, дерматолог пропонує пацієнтові показати ділянки тіла, які його турбують. При цьому необхідно ознайомитися зі станом усього шкірного покриву та видимих слизових оболонок. Загальний огляд хворого нерідко дає можливість поставити правильний діагноз на підставі таких симптомів з боку шкіри, на які сам хворий може і не звертати належної уваги. При цьому наші фахівці при можливості делікатно ставляться до сором’язливих пацієнтів, особливо жінок, не змушують їх роздягатися повністю, а просять по черзі оголюватиділянки шкірного покриву. Доволі часто вже при такому огляді вогнища ураження та всього шкірного покриву можна поставити діагноз, відповідно оцінивши зміни, наявні на шкірі та видимих слизових оболонках.

Важливо зазначити, що при об’єктивній діагностиці слід оглядати всі шкірні покриви, оскільки хворі інколи або приховують певні прояви хвороби (як наприклад, залишки твердого шанкра на статевих органах при вторинному сифілісі), або ж не приділяють їм належної уваги (лущення в міжпальцевих проміжках при епідермофітії).

Дерматокосметолог під час огляду обов’язково зверне увагу на забарвлення шкірного покриву, що в багатьох випадках дає змогу виявити наявність уражень травного тракту, серцево-судинної та дихальної систем, системи крові. Це допомагає виявити супутні захворювання, визначити етіологію й тим самим уточнити дерматологічний діагноз.

Діагностика захворювань шкіри є важливим етапом лікувально-діагностичної роботи лікаря, адже встановлення правильного діагнозу – це запорука успішності вибору подальшої тактики ведення пацієнта, подолання стигматизації його шкіри. Нерідко захворювання шкіри – це прояви не лише дерматологічного ґенезу, а й різноманітних вісцеральних порушень, що зумовлює складність при визначенні причини чи механізму розвитку дерматозу, проведенні диференційної діагностики захворювання і призначенні необхідної ефективної терапії. У таких випадках у нашому центрі з діагностикою складного дерматологічного випадку Вам допоможе професор, доктор медичних наук Орися Орестівна Сизон.

Отже, фахівці центру дермато-естетичної медицини «Панацея» докладуть максимум зусиль, щоб якомога швидше і ефективніше вирішити вашу дерматологічну чи косметологічну проблему. Ми чекаємо на Вас!

Vodafone: +38 066 500 0707
Київстар: +38 068 500 0707
Lifecell: +38 073 500 0707

ДЕРМАТОСКОПІЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ НОВОУТВОРЕНЬ ШКІРИ

ПОРАДИ ЛІКАРЯ

Останнім часом люди все частіше звертають увагу на пігментні утвори на шкірі (невуси). Відтоді, як Коко Шанель ввела моду на засмагу, люди стали не завжди обдумано та виправдано засмагати. Стало популярним відвідувати солярії протягом року, навіть серед осіб, яким не виповнилося 18 років. Водночас зросла і частота появи раку шкіри, причому тепер – у значно молодших людей. Раніше це була хвороба осіб похилого віку.

У медичній практиці відомо близько 300 видів новоутворень, серед яких є родимки (невуси), папіломи, бородавки та ін. Причини їх появи можуть бути найрізноманітнішими - від генетичної детермінованості та гормональних змін до надмірного впливу сонця й наявності в організмі вірусної інфекції. Шкірні новоутворення, які часто сприймаються лише як косметичний недолік, вимагають особливої уваги та фахової діагностики, оскільки вони можуть набути злоякісного перебігу.

Спеціалісти нашого центру допоможуть Вам зрозуміти характер виникнення новоутворень шкіри, фахово проведуть їх дерматоскопічну діагностику й дадуть рекомендації щодо подальшої тактики терапії чи профілактики.

Наявність сучасної діагностичної апаратури дає змогу лікарю на ранніх стадіях виявити небезпечні утворення на шкірі і зберегти життя своєму пацієнтові. Уже сьогодні можливо динамічне спостереження новоутворень за допомогою сучасного діагностичного апарату – дерматоскопа, який дає змогу отримати зображення будь-якої ділянки зі збільшенням до 200 разів. Діагностика за допомогою дерматоскопа супроводжується високим ступенем точності – до 90%. Сучасні дерматоскопи дають змогу оглянути новоутворення шкіри і вирішити їх подальшу долю.

Сьогодні рак шкіри та меланома є найбільш поширеними видами онкологічних захворювань в Україні і становлять близько 20% усієї кількості хворих на рак.

Меланома одна з найбільш злоякісних пухлин шкіри, яка розвивається із клітин меланоцитів, в більшості випадків має темне забарвлення, але може бути і безпігментною. Відрізняється швидкими темпами росту та метастазуванням злоякісних клітин по всьому організму. І вже в перший рік після встановлення діагнозу може призвести до смерті.

Золоті правила для особи, яка має новоутворення шкіри:

 • Не слід ігнорувати новоутворення, сподіваючись, що воно зникне.
 • Не чекайте, щоб побачити, як воно розвивається.
 • Не займайтеся самолікуванням.
 • Не вважайте, що це нічого серйозного, аби цим займатись.
 • І, перш за все, не бійтеся звертатися до лікаря, адже меланома є виліковною, якщо діагноз поставлено на ранній стадії.

Слід знати фактори, що збільшують ризик розвитку меланоми:

1. Фототип шкіри:

 • Світла шкіра, що легко обгорає.
 • Світле, русяве, руде волосся.
 • Блакитні, сірі, зелені очі.
 • Ластовиння.

2. Шкідлива робота:

 • Робота, що пов'язана з постійним або тривалим перебуванням на сонці.
 • Робота зі шкідливими речовинами.

3. Велика кількість невусів ( родимок):

 • Багато родимок на тілі (більше 50-ти).
 • Наявність родимок розміром понад 6 мм.

4. Сонячні опіки:

 • Люди, котрі в дитинстві отримували сонячні опіки
 • У когось з близьких родичів була виявлена меланома.
 • Періоди гормональних змін: статеве дозрівання, вагітність

5. Спадковість:

 • У когось з близьких родичів була виявлена меланома.

6. Гормональні зміни в організмі:

Якщо Ви або хтось з Ваших близьких перебуває в одній з перелічених груп ризику, то необхідно бути особливо пильним і приходити у центр дермато-естетичної медицини «Панацея» на обстеження невусів регулярно – раз на півроку. Таким людям протипоказана засмага!!!

БІОПСІЯ ШКІРИ

У центрі дермато-естетичної медицини «Панацея» алгоритм діагностики дерматологічних проблем, особливо спірних, передбачає проведення діагностичної чи діагностично-лікувальної біопсії – методу забору тканинного матеріалу (біоптату) для проведення патоморфологічного дослідження. Гістологічна картина біоптату слугує підкріпленням клінічного діагнозу.

Біопсія шкіри – важливий етап діагностики захворювань шкіри, особливо пухлинного ґенезу. Правильно взятий зразок тканини дає цінну інформацію. Водночас біоптат з елемента, нехарактерного для даного дерматозу, або ж із старих висипань, може бути мало інформативним для якісного гістологічного дослідження.

Під час взяття біоптату з елементів висипань на шкірі здебільшого виконують висічення у вигляді еліпса, за допомогою перфоратора,тангенціально чи кюреткою. У центрі дермато-естетичної медицини «Панацея» частіше проводять малотравматичну панч-біопсію.

Пункційна біопсія (панч-біопсія) дає можливість отримати стовпчик тканини діаметром 3-4 мм за допомогою перфоратора (панча), який є інструментом із металевими циліндричними насадками, що мають гострі краї різного діаметра. Цю техніку здебільшого застосовують у таких випадках:

 • для встановлення гістологічного діагнозу пухлини, наприклад, базально-клітинного раку, перед початком лікування;
 • для гістологічного дослідження шкіри у хворих на запальні дерматози, при яких патологічні зміни схожі по всій площі уражених ділянок;
 • з метою дослідження стану волосяних фолікулів;
 • для видалення невеликих утворень;
 • для забору тканин на відкритих ділянках шкіри, наприклад, на обличчі, з подальшим мінімальним рубцюванням;
 • під час забору матеріалу для імунофлюоресцентного забарвлення, електронної мікроскопії чи культурального методу.

Слід зазначити, що біоптат, скерований на гістологічне дослідження, супроводжується випискою, що містить короткі дані історії хвороби із зазначенням віку та статі пацієнта, клінічні особливості захворювання, лікування, яке, можливо, було проведене раніше, також із зазначенням ділянки шкіри, звідки взяли зразок.

Дерматологічна клініка «Панацея»:

Vodafone: +38 066 500 0707
Київстар: +38 068 500 0707
Lifecell: +38 073 500 0707Рекомендуємо для ознайомлення також такі наші послуги:


Видалення новоутворень

Трихологія (волосся)


Ціни на послуги дерматолога

Тривалість Назва послуги Ціна
50 хв.Дерматологічний огляд та консультація первинна600 ₴
30 хв.Аналіз стану шкіри на аналізаторі250 ₴
50 хв.Консультація і огляд дитячого дерматолога700 ₴
30 хв.Повторна консультація і огляд дитячого дерматолога600 ₴
30 хв.Консультація косметолога450 ₴
50 хв.Дерматологічний огляд та консультація з використанням дерматоскопу700 ₴
50 хв.Дерматологічний огляд та консультація із викоростанням лампи Вуда700 ₴
50 хв.Дерматологічний огляд та консультація кандидата медичних наук700 ₴
50 хв.Дерматологічний огляд та консультація повторна кандидата медичних наук.600 ₴
30 хв.Консультація лікаря повторна500 ₴
50 хв.Консультація складного дерматологічного випадку професора Сизон О.О.900 ₴
30 хв.Повторна консультація складного дерматологічного випадку професора Сизон.О.О.700 ₴
10 хв.Діагностика ураженої ділянки лампою Вуда одного вогнища100 ₴
15 хв.Дерматоскопія (1-5 новоутворів)400 ₴
20 хв.Дерматоскопія (5-10 новоутворів)600 ₴
30 хв.Дерматоскопія (більше 10 новоутворів)700 ₴
20 хв.Трихоскопія600 ₴
30 хв.Діагностика панч-біопсія шкіри (без вартості гістології)1000 ₴

Ми використовуємо файли cookie для персоналізації контенту та аналізу нашого трафіку.

Також, ми ділимось інформацією про ваше використання panaceya.com.ua з нашими рекламними партнерами і партнерами з аналітики.

Вони можуть поєднувати цю інформацію з іншими даними про вас, які вони зібрали під час вашого користування їх послугами.